Zabudowa wewnętrzna samochodów dostawczych i serwisowych jest bardzo ważna, jednak oprócz niej także istotne jest zabezpieczenie od zewnątrz. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na rodzaje i właściwości szyb.
Wśród nich są szyby czołowe, boczne, podgrzewane, tylne, antyodblaskowe, hartowane i z filtrem UV. Jak widać współcześnie istniej wiele ich wersji w zależności od ich zastosowania i funkcji. Tworzone są one z myślą o zwiększeniu ich wytrzymałości oraz poprawie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Działanie ich polega jednak nie tylko na zapewnieniu dobrej widoczności, przyciemnieniu, zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi, ale także stanowią wsparcie dla kierowców.
Chronią ich przed rażącymi i nadmiernymi promieniami UV oraz nagrzewaniem. Szczególnie, że nowe modele aut coraz częściej mają większe metraże szyb czołowych, przez co jest zwiększona widoczność i ilość naturalnego światła. Szyby samochodów dostawczych i serwisowych mogą być także zaopatrzone w sprzęt do wyciszania hałasu, a także inne systemy. Najważniejsza jest jednak ich wytrzymałość na uderzenia oraz to by były w dobrym stanie bez zarysowań i pęknięć, ponieważ zaburzy to prawidłową widoczność.